2014.02.19. 11:57
A farsangról
Vízkereszttől hamvazószerdáig tartó vidám, mulatságokkal teli időszak. A farsang valójában egyfajta télbúcsúztató, melynek csúcspontja a karnevál. Ebben az időszakban tartották az esküvőket is, mivel ez az udvarlás, párkeresés időszaka volt. A farsanghoz kötődik az egyik néphagyományunk a mohácsi busójárás is. Ez eredetileg sokác népszokás volt. Régen a farsangi mulatságok egy hétig tartottak, ilyenkor megvendégelték a szegényeket, megajándékozták egymást illetve gladiátor viadalokat is rendeztek.
Az egyház kezdetben rossz szemmel nézte ezt és üldözte. Ennek ellenére a mulatozást nem tudták, nem lehetett visszaszorítani. Később azonban megbékéltek vele. A farsanghoz kötődik Magyarországon a népi színjátszás kialakulása is. A korai színjátszásban kedvelt volt a női-férfi szerepcsere, de szívesen alkalmaztak állati maszkokat, jelmezeket is.
Ma a leghíresebb álarcosbál a velencei karnevál.
Ezzel a kis rövid cikkel remélem sikerült egy kicsit közelebb hozni hozzátok a farsangot!
(Képünkön a kolis farsang egy vidám jelenetét láthatjátok.)
Varga Luca, 11.D
Szólj hozzá!
Címkék: farsang
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.